More

  Ekipet e NP “Higjiena Komunale” edhe në orët e mbrëmjes pastrojnë borën dhe akullin

  Ekipet e NP “Higjiena Komunale”-Shkup, gjatë tërë ditës dhe në orët e mbrëmjes punojnë në pastrimin e borës dhe akullit nga bulevardet dhe rrugët më të mëdha në të gjitha komunat e Shkupit.

  Rreth 80-të punëtorë janë angazhuar për pastrimin e zonës qendrore, Çarshinë e Vjetër, sheshin e qytetit dhe rrugën Maqedonia, si dhe hapësirat rreth Spitalit të Qytetit, Spitalit Shtetëror dhe Poliklinikës së Bit Pazarit.

  Njëkohësisht pastrohen dhe hidhet kripë në rrugët për këmbësor dhe trotuaret e urave, me qëllim që të lehtësohet lëvizja e qytetarëve.

  NP “Higjiena Komunale”-Shkup do të vazhdojë me aktivitetet e veta edhe gjatë orëve të natës.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...