More

  Ekipet e NP ‘Higjena komunale’ gjetën shok-bombë në qese me mbetje

  Gjatë kohës së kryerjes të aktiviteteve të tyre për mbledhjen dhe transportimin e mbetjeve komunale, punëtorët e NP “Higjiena Komunale” – Shkup, shpeshherë ekspozohen para llojeve të ndryshme të rreziqeve .

  Gjatë ditës së sotme, në qese me mbeturina, në rrugën Makedonska prepodba në komunën e Shkupit Gjorçe Petrov, punëtorët tanë vërejtën shok-bombë. Eko-patrulla e NP “Higjiena Komunale” – Shkup, menjëherë intervenoi, me çka u konstatua se bëhet fjalë për mbetje të rrezikshme nga materiale shpërthyese, për çka u informua edhe policia e cila bëri hetim në vendin e ngjarjes.

  NP “Higjiena Komunale” – Shkup, apelon deri te qytetarët që në mbetjet e tyre komunale asnjëherë mos hedhin materiale toksike, të rrezikshme ose të dëmshme, të cilat mund ta rrezikojnë seriozisht shëndetin e punëtorëve të Ndërmarrjes, të cilët çdo ditë janë në kontakt me mbetje gjatë kryerjes së detyrave të punës.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...