More

  E la muzikën për fenë islame, por Ferki Shala TNT rikthehet sërish…

  Ish-frontmeni i grupit të famshëm muzikor TNT, Ferki Shala, është rikthyer me versionin e ri të këngës “Këto ura”.

  Në bashkëpunim me ish-grupin e tij, “Këto ura” vjen me version pa instrumente.

  Shala njihej si një nga këngëtarët më të famshëm të zhanrit rock në Kosovë, shkruan “Kosovarja”.

  Siç dihet, që nga koha kur nisi ti përkushtohej më shumë fesë, Shala e kishte braktisur muzikën.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads