More

  Diskutonin buxhetin, këshilltari hedh tre granata në mes të mbledhjes. Plagosen 26 persona (Video)

  E pabesueshme ajo që ka bërë një këshilltar i një fshati në Ukrainën Perëndimore. Ai hodhi tre granata dore gjatë takimit të këshillit, duke plagosur 26 persona.

  Ngjarja e rëndë ndodhi të premten në mëngjes, në zyrat e këshillit të fshatit Keretsky, në rajonin Transcarpathian. Policia deri më tani nuk i ka bërë publike arsyet e sulmit, që la në gjendje shumë të rëndë 6 persona.

  Takimi në fjalë po transmetohej live në Facebook. Këshilltarët ishin përfshirë në një debat të nxehtë mbi buxhetin e vitit 2024. Pas 90 minutash, një prej këshilltarëve rihyn në dhomë dhe qëndron para derës. Pak më vonë nxjerr granatat nga xhepat.

  Shkurtimisht përpiqet që të tërheqë vëmendjen e personave të tjerë duke thënë “Mundem, mundem?”, shkruan BBC. Në këtë moment heq siguresat dhe i hedh granatat në mes të dhomës.

  Ukrainasit kanë qasje në armatime për shkak të luftës me Rusinë, por nuk ka asnjë provë që e lidh këtë sulm me konfliktin.

  Keretsky është një fshat me 4 mijë banorë, jo shumë larg nga kufiri me Hungarinë. Policia ukrainase tha se ngjarja do të hetohet si një “sulm terrorist”./tvklan.al

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...