More

  Dhuna në Kuvend, Sela dëshmon sot në Prokurori

  Kreu i LR-PDSH, Ziadin Sela, ka arritur në Prokurori për të thënë dëshminë e tij lidhur me ngjarjet e përgjakshme në Kuvend mbrëmjen e 27 prillit, ku u sulmuan fizikisht gazetarët dhe deputetët. Ziadin Sela ishte deputeti që u lëndua më shumë gjatë sulmit në Kuvend, njofton Alsat-M .

  Për dhunën brutale të ushtruar ndaj deputetit Ziadin Sela dy persona akuzohen për veprën penale tentativë për vrasje, bëhet fjalë për Kire Gjorgjievskin dhe babanë e tij Cane Gjorgjievski të cilët sipas policisë fillimisht kanë hyrë në sallën 3 të Kuvendit ku edhe kanë filluar të gjuajnë mjete të forta drejtë deputetëve. Më pas dytë së bashku kanë sulmuar fizikisht deputetin Ziadin Sela dhe e kanë tërhequr zvarrë .

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...