More

  Dega e LR PDSH-së në Saraj distancohet nga RDK-ja e Vesel Mehmetit

   

  Dega e LR PDSH-së në Saraj distancohet nga RDK-ja e Vesel Mehmetit ku mes tjerash ata thanë se ,

  Kryesia e degës si dhe të gjithë anëtarët e LR PDSH-së në Saraj, me indinjatë të thellë kanë reaguar kundër vendimit të njëanshëm dhe kryeneç të partnerit të Aleancës së Shqiptarëve, përkatësisht kundër Vesel Mehmetit, kryetar i RDK-së, i cili pa informuar paraprakisht dhe pa dhënë kurrfarë sqarimi ka vendosur krye më vete që për ministër të saj të propozojë qytetarin e Kondovës, Suhejl Fazliun.

  Parimet esenciale të Marrëveshjes Shqiptare të nënshkruar në mes të liderëve politik shqiptar në Maqedoni, por edhe parimet e marrëveshjes për bllokun opozitar nën emrin Aleanca për Shqiptarë, obligojnë që veprimet të jenë të bashkërenditura dhe në sinkroni të plotë me të gjitha interesat kombëtare. Së këndejmi, edhe përzgjedhja e kandidatëve për poste ministrore duhet të jetë e matur, e kujdesshme, duke i verifikuar personat përmes të kaluarës së tyre në vijën e interesave kombëtare.

  Pyesim publikisht Vesel Mehmetin se kë e përfaqëson qytetari i Kondovës, Zyhejl Fazliu? Më së paku mund të jetë përfaqësues i RDK-së, sepse kjo parti as që ka pasur degë aktive dhe as që ka funksionuar në zonën e Sarajit. Veprimet e linjave nëntokësore më së paku i përkasin Aleancës së Shqiptarëve. Jemi thellësisht të bindur se emërtimi i këtij personi për Ministër të Pushtetit Lokal vjen pikërisht nga kjo linjë, meqë z. Fazliu kurrë nuk është parë as të ketë aderuar në RDK kurse familja e tij ka kohë që nuk marrin pjesë në votime në asnjë palë zgjedhje!

  Dega e LR PDDSH-së, në Saraj, po ashtu, kërkon nga kryesia qendrore e Partisë që ta shqyrtojë aleancën e vet por edhe bashkëpunimin me RDK-në e Vesel Mehmetit i cili jo njëherë është treguar mjaft tinzar, jo i sinqertë, jo parimor dhe misterioz në veprimet e tij të cilat pa dyshim që po e dëmtojnë drejt për drejt LR PDSH-në.

  Thuhet nga reagimi i Degës së  LR PDSH, Saraj.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...