More

  Çmime të reja të derivateve

  Me vendimin e fundit të Komisionit rregullatorë për energjetikë i sjellë në fund të muajt maj, benzini është shtrejtuar për një denarë kurse diseli dhe vaji i lehtë për amvisëri për 1.5 denarë, transmeton Zhurnal.mk

  Çmimi për litër i eurosuper BS-95 kushton 64 denarë, eurosuper BS-98 kushton 66 denarë, eurodizel DEV kushton 50.50 denarë, ekstra vaji për amvisëri El-1 kushton 39 denarë për litër.

  Çmimi në shitje me pakicë i mazutit M-1 NS është rrit për 1.130 denarë dhe kushton 26,382 denarë.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads