More

  Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoni, ja sa do të jenë benzina dhe dizeli

  Derivatet e naftës do të pësojnë ndryshime në çmim në Maqedoni. Sipas Komisionit Rregullator për Energjetikë nga mesnata çmimi i benzinës do të jetë më i lirë për 1.50 denarë për litër, ndërsa i dizelit për 2.50 denarë për litër.

  Me këtë Eurosuper BS-95 do të jetë 61.50 den për litër, ndërsa Eurosuper BS98 do të jetë 63.50 den për litër.

  Eurodizeli pësoi rënie më të madhe në çmim, ashtu Eurodizel D-EV do të jetë 58.50 denarë për litër, ndërsa vaji ekstra i lehtë apo Dizel D-2 do të jetë 47 den për litër. 

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads