More

  Çka po ndodh në BDI SARAJ

  Në postën elektronike të agjencisë së lajmeve INA ka arritur një letër nga një grup i qytetarëve të Komunës Saraj. Në këtë letër ata shprehin pakënaqësitë e tyre ndaj disa individëve që  thirren si pjesë e strukturës partiake në këtë komunë.

  Lexoni letrën e plotë me titull: Çka po ndodh në BDI?

  Kuj po i shërbejnë organizimet kokë më vete në Saraj a po thiren në emër të BDI-Saraj?!…..Ne si një grup i qytetarëve,simpatizantëve,votuesëve,strukturave por një pjes e madhe edhe themelues të celulave të para të BDI-së nëpër vendbanimet shqiptare habitemi, por më shum shqetsohemi kur shofim se në BDI –Saraj kuj ti kujtohet thiret në emër të kshillave vendor,të degës së BDI-së Saraj, shtabeve zgjedhore e kështu me radh!…

  Ne gjithashtu në periudhën që kaloi kemi qenë dhe jemi të vetëdishëm se strukturat dhe shërbimet e ndryshme jan angazhuar me të madhe që shqiptarët mos të jen të organizuar fuqishëm në këtë vend dhe se elemnti i përcarjes nga mbrenda duke infiltruar individë të caktuar me mision dhe detyr të caktuar ka qen synimi kryesor i këtyre shërbimeve!…..

  Të thiresh në emër të strukturës a nuk je struktur është qesharake ,naive por shumë më shum simptomatike sepse vetvetiu parashtrohet pyetja Kuj po i shërbejn individë të caktuar në koh të caktuar ?!………A thua me këto lëvizje dhe paraqitje nëpër portale të caktuara hudhen shkrime dhe tekste të përgaditur nga persona ,, gazetar” të paguar mir trefish, vetëm për misionin e caktuar apo për kënaqjen e apetiteve personale të disa personave që kan shijuar gjitha benificionet dhe përsëri kan mbetur të pangopur,kurse ne si qytetar dhe votues në mënyr shum të ndershme i kemi përkrahur në shum cikle zgjedhore edhe atëher kur shpesh kan qen të dështuar!….

  Të shqetsuar nga kjo situat që më e theksuar duket në degën e Sarajit të BDI_së ne, si grup i qytetarëve , simpatizant, anëtarë, dhe struktura të BDI-së do ti drejtohemi në formë peticioni edhe liderit të Bashkimit demokratik për integrim për të kuptuar, vallë cka ndodh dhe pse ndodh kjo vetëm në BDI-Saraj?…pse anashkalohen strukturat e BDI-së në Saraj?….Kuj i shërbejn këto fenomene ? dhe a thua është e informuar kryesia qëndrore se këtu po tentohet të luhet një loj mjaft e rezikshme ku shtabi zgjedhor i cili funksionon vetëm në kushte zgjedhore tenton të marë rolin e degës dhe strukturave të BDI-së….

  Ua bëjmë me dije se, në fund gjitha pasojat e këtij veprimi të papërgjegjshëm do ti bart BDI dhe se faturat e dështimeve të personave të pa ngopur si në nivel komunal edhe në nivel qëndror do ti paguajn qytetarët dhe vecanërisht BDI-Saraj, kurse ne si qytetarë së paku meritojm një informim të drejtë nga kryesia qëndrore dhe lideri i BDI-së sepse me ndershmërin më të madhe kemi qëndruar besnik politikave të saja!……

  Grup i qytetarëve anëtar ,votues dhe struktura të BDI-Saraj

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...