More

  BL e Radushës bën hapin e radhës: Nxënësit e SHF “Faik Konica” pajisen me uniforma shkollore

  Bashkësia lokale e fshatit Radushë ka bërë veprën e radhës humane. Pas një aksioni tepër fisnik me bashkëfshatarë, gurbetçinjë, biznesmenë, nxënësit e shkollës fillore “Faik Konica” të fshatit janë pajisur me uniforma shkollore.

  Gjithsej 1.150 euro dhe 18.150 denarë, ku prej tyre për material dhe qepje janë harxhaur 1.130 euro, pjesa tjetër e mbetur 328 euro do të investohet në projektin e ardhshëm nga BL e fshatit.

  “Ne si bashkësi lokale falënderojmë të gjithë ato që kontribuan në këtë vepër humane, gjithashtu ato kërkuan nga ne që të mos publikohen emrat e tyre por ne do bëjmë publike vetëm me anë të inicialeve. Poashtu një falënderim edhe për drejtorin e shkollës Besim Agushi për bashkëpunimin”, thuhet në sqarimin e BL të Radushës.

  Inicialet e personave të cilët kanë mundësuar realizimin e këtij projekti:

  R.M – 1000denarë
  I.S – 2000 denarë
  Q.M – 100 euro
  Q.L – 100 euro
  Z.O -300 euro
  Xh.I – 200 euro
  I.J -50 euro
  B.D- 50 euro
  M.R – 20 euro
  A.N-170 euro
  S.D-500 denarë
  B.D -500 denarë
  S.S -150 denarë
  B.S -1000 denarë
  M.D -100 euro
  B.M -12000 denarë
  O.R- 10 euro
  A.B – 50 euro
  N.D – 1000 denarë

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...