More

  Besimi: Buxheti i vitit 2024 është pjesë e strategjisë së gjerë për rimëkëmbjen dhe përshpejtimin e rritjes

  pensionistë dhe 106.000 të punësuar në sektorin publik.

  “Me Buxhetin e vitit 2023 është paralajmëruar pakoja e nëntë e masave antikrizë, e cila është miratuar vitin e kaluar. Prej aty, tezat se është parazgjedhore dhe e papritur, hidhen poshtë. Politika fiskale dhe këtë pako masash antikrizë i orientuam në mbështetje të zhvillimit ekonomik dhe në mbështetje të kategorive të ndjeshme të qytetarëve. Nxënësit, studentët e familjeve me të ardhura të ulëta, pensionistët me pensione të ulëta do të mbështeten përmes shtesave ndërsa kompanitë, kryesisht ato të vogla dhe të mesme me injeksione likuiditeti”, tha Besimi dhe shtoi se kjo është pakoja e 9-të e përkrahjes që u jepet qytetarëve dhe ekonomisë në vazhdimësi nga pandemia deri më tani, që përllogaritet në vlerë prej 2.66 miliardë eurove.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...