More

  Berkan Emini nga Kondova , agjërueshëm arriti të thyej rekord në atletikë

  Agjërimi i Ramazanit nuk pengon në proceset e punës së përditshme e aq më pak në ato sportive. Një shembull i tillë na vjen nga sporti i atletikës, ku atleti i klubit Liria, Berkan Emini duke qenë agjërueshëm arriti të thyej rekord shtetëror në kategorinë e pionerëve në Maqedoni.

  Emini në fundjavën që e lamë pas, disciplinën e 800 m e mbylli me kohën 2 minuta e 1 sekond e 68 të qindat, duke thyer kështu madje rekord të vjetër 37 vjeçar.

  “Fillimisht kam hyrë në garë vetëm për të marrë pjesë. Pastaj filluam të vrapojmë kaloië xhiroja e parë dhe e dyta, ndërsa në 200 metrat e fundit vrapova më shumë dhe vetëm kur përfundova garën nuk i kam besuar as vetës që kam arritur një rekord shtetëror. U gëzova shumë për këtë arritje”, është shprehur Emini mes tjerash në emisionin “Sportmania”.

  Kujtojmë për Eminin ky ishte rekordi i dytë me radhë, pasi paraprakisht dy javë më herët, arriti të kalojë rekordin në disciplinën e 600m.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...