More

  Berkan Emini nga Kondova , agjërueshëm arriti të thyej rekord në atletikë

  Agjërimi i Ramazanit nuk pengon në proceset e punës së përditshme e aq më pak në ato sportive. Një shembull i tillë na vjen nga sporti i atletikës, ku atleti i klubit Liria, Berkan Emini duke qenë agjërueshëm arriti të thyej rekord shtetëror në kategorinë e pionerëve në Maqedoni.

  Emini në fundjavën që e lamë pas, disciplinën e 800 m e mbylli me kohën 2 minuta e 1 sekond e 68 të qindat, duke thyer kështu madje rekord të vjetër 37 vjeçar.

  “Fillimisht kam hyrë në garë vetëm për të marrë pjesë. Pastaj filluam të vrapojmë kaloië xhiroja e parë dhe e dyta, ndërsa në 200 metrat e fundit vrapova më shumë dhe vetëm kur përfundova garën nuk i kam besuar as vetës që kam arritur një rekord shtetëror. U gëzova shumë për këtë arritje”, është shprehur Emini mes tjerash në emisionin “Sportmania”.

  Kujtojmë për Eminin ky ishte rekordi i dytë me radhë, pasi paraprakisht dy javë më herët, arriti të kalojë rekordin në disciplinën e 600m.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...