More

  Berkan Emini me rekord shtetërorë në disciplinën 800m

  Sot në garat e Kupës së Maqedonisë të organizuara nga “Federata e Atletikës së Maqedonisë”, atleti 15 vjeçarë i “K.A Liria” Berkan Emini, disciplinën 800m arriti ta kalojë për 2.01.68 , rezultat i cili përsëri ia mundëson atij të regjistrohet në listën e rekorderëve të Maqedonisë në kategorinë e pionerëve. Ky rezultat nuk është tejkaluar që nga viti 1980.

  Me këtë rezultat Berkan Emini e vazhdoi serialin e thyerjes së rekordeve të cilin e filloi para dy javëve, ku në disciplinën 600m arriti ta thyejë rekordin shtetërore në kategorinë e pionërve, i cili nuk ishte tejkaluar që nga viti 1980.

   

  Ajo që vlen të theksohet është se atleti në fjalë ka vrapuar duke qenë agjërueshëm dhe me këtë arriti të bëhet shembull se agjërimi aspak nuk pengon në arritjen e rezultateve të shkëlqyera.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads