More

  Berkan Emini me rekord shtetërorë në disciplinën 800m

  Sot në garat e Kupës së Maqedonisë të organizuara nga “Federata e Atletikës së Maqedonisë”, atleti 15 vjeçarë i “K.A Liria” Berkan Emini, disciplinën 800m arriti ta kalojë për 2.01.68 , rezultat i cili përsëri ia mundëson atij të regjistrohet në listën e rekorderëve të Maqedonisë në kategorinë e pionerëve. Ky rezultat nuk është tejkaluar që nga viti 1980.

  Me këtë rezultat Berkan Emini e vazhdoi serialin e thyerjes së rekordeve të cilin e filloi para dy javëve, ku në disciplinën 600m arriti ta thyejë rekordin shtetërore në kategorinë e pionërve, i cili nuk ishte tejkaluar që nga viti 1980.

   

  Ajo që vlen të theksohet është se atleti në fjalë ka vrapuar duke qenë agjërueshëm dhe me këtë arriti të bëhet shembull se agjërimi aspak nuk pengon në arritjen e rezultateve të shkëlqyera.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...