More

  Benzina shtrenjtohen një denar, diseli me çmim të njejtë

  Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 prej sonte në mesnatë rritet për një denar për litër, i EUROSUPER BS-98 dhe të Vajit ekstra të lehtë për amvisëri për 0,5 denarë, përderisa çmimi i EURODISEL mbetet i pandryshuar, vendosi sot Komisioni rregullator për energjetikë.

  Çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të paraqesë 63,00 den/lit, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 64,50, ndërsa Vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) për 37,00 denarë për litër.

  Një litër EURODISEL (D-E V) edhe në dy javët në vijim do të kushtojë 48,00 den/lit.

  Për 0,112 denarë lirohet Mazuti M-1 NS dhe një kilogram do të kushtojë 23,881 denarë.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...