More

  Banorët e Gjorçe Petrovit protestojnë, nuk duan 30 ndërtesa dhe 4000 banesa të reja

  Një pjesë e banorëve të komunës së Gjorçe Petrovit, sot kanë dalë në protestë, si revoltë për Plani urbanistik shtetëror i ri, i cili parasheh ndërtimin e 30 objekteve të reja në komunë dhe 4000 banesave të reja.

  “Ndërtimi i këtyre objekteve do të sjellë probleme shtesë në të ardhmen. Prandaj kërkojmë pezullimin e ndërtimit të pallateve, jo për ndërtimin e një shkolle e kopshti në bashki. Ne mbështesim maksimalisht ndërtimin e një shkolle dhe një kopshti”, thanë pjesëmarrësit në protestë

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...