More

  Babai keqpërdori fëmijët për lypje, paratë i shpenzonte në kazino

  Prokuroria kërkon arrestimin e një babai nga Çashka, sepse ai përveç se i ka braktisur fëmijët e tij, i ka keqpërdorur ata për përfitime financiare dhe i ka detyruar të bëhen lypsarë, që pastaj paratë t’i harxhoj në kazino.

  Prokuroria Themelore Publike e Velesi ka sjellë urdhër për realizim të procedurës hetimore kundër një personi nga fshati Izvor të komunës së Çashkës për dy vepra penale- Braktisje dhe keqtrajtim i fëmijëve, nga neni 201, paragrafi 2, në lidhje me paragrafin 1 të Kodit Penal.

  Prokuroria Themelore Publike

  “Ekziston dyshim i bazuar se në periudhën kohore nga viti 2021 deri më 03.04.2024, babai i dyshuar duke neglizhuar obligimin e tij si prind për kujdes dhe edukim, ai i ka braktisur krejtësisht dy fëmijët e tij dhe nga keqpërdorimi i tyre për interesa financiare, i ka detyruar të bëhen lypsarë. Ai i ka dërguar fëmijët në lokacione të ndryshme në Shkup dhe Veles, i ka detyruar të kërkojnë para dhe më pas mjetet financiare u’a ka marrë dhe i ka harxhuar në kazino”.

  Po ashtu bëjnë me dije se Prokurori Publik deri te gjykatësi i procedurës paraprake të Gjykatës Themelore në Veles ka dorëzuar propozim për caktim të masës së arrestit për personin e dyshuar, sepse siç thonë ekziston rrezik që të arratiset, ta përsëris veprën penale ose të ndikoj te fëmijët.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...