More

  ASH-krahu i Taravarit do ta ankimojë vendimin e gjykatës për vulat e partisë: Kanë marrë vulat e ASH-së, për t’ia dhënë BDI-së

  Blerant Ramadani nga Aleanca për Shqiptarët-krahu i Arben Taravarit, thotë se do të ankimojnë vendimin e gjykatës së Tetovës për vulat e partisë, përcjell TV21. Avokati Abidin Abduli tha se për këtë rast janë ndërruar 4 gjykatës, ndërsa dyshon se ky vendim është sjellur jashtë institucionit dhe vetëm është nënshkruar nga gjykatësi Ilir Rexhepi.

  “Ata thonë se kanë marrë vulat e ASH-së, për t’ia dhënë BDI-së, por edhe sikur të jetë e vërtet, ne do të ankimohemi dhe do të kërkojmë drejtësinë që na takon”, tha mes tjerash Blerant Ramadani, ASH-krahu i Taravarit.

  “Dyshimet tona për një krim të organizuar mes kryetarit të gjykatës. Gjykatësit që ka vendosur për lëndën dhe njërit prej avokatëve të palës tjetër është i dukshëm. Lëndën do ta ankimojmë në Gjykatën e Apelit në Gostivar dhe gjithsesi dyshojmë te të gjitha mundësitë për të kërkuar përgjegjësi procedurale dhe penale për kryetarin e gjykatës dhe gjykatësin që ka vendosur në lëndë”, theksoi avokati Abidin Abduli.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  27 prilli/ Drejtori i VMRO-së ua pezulloi dënimet disa të dënuarve

  U.d. drejtor i Drejtorisë për Ekzekutimin e Sanskioneve, Aleksandar Pandov, pezullon nga dënimi disa nga të dënuarit për rastin...

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...