More

  Arratiset nga Idrizova dhe rrah bashkëshorten, kapet nga policia

  Me datë 04.03.2024 në ora 21:30 në Veles, zyrtarë policorë nga SPB Veles, kanë privuar nga liria H.B.(48) nga Velesi, i cili ishte në kërkim nga Institucioni ndëshkimor – korrigjues Burgu Idrizovë – Reparti i Hapur Veles pasi ishte arratisur nga institucioni, njofton policia, raporton Alfax.

  Rreth orës 19:30, nga institucioni është raportuar se H.B. nuk është kthyer në burg dhe pas marrjes së masave, pas dy orësh është gjetur dhe privuar nga liria.

  Gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar një lëndë pluhuri e bardhë dhe para.

  Gjithashtu, bashkëshortja e tij 43-vjeçare ka raportuar se rreth orës 20:00, teksa ndodhej në shtëpi, e ka sulmuar fizikisht.

  Ai është kthyer në burg me asistencë policore ndërsa pas mbarimit të hetimit do të ngritet kallëzim penal adekuat. Alfax.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  27 prilli/ Drejtori i VMRO-së ua pezulloi dënimet disa të dënuarve

  U.d. drejtor i Drejtorisë për Ekzekutimin e Sanskioneve, Aleksandar Pandov, pezullon nga dënimi disa nga të dënuarit për rastin...

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...