More

  Anketë nga IRI : BDI 7% , ASH 2% dhe BESA 1%

  Sipas anketës së fundit e realizuar nga ana e Institutit Ndërkombëtar Republikan (IRI) edhe njëherë ka nxjerrë BDI-në fituese absolute.

  Nëse zgjedhjet parlamentarembahen sot, BDI sërish fiton bindshëm karshi të gjithë partive politike shqiptare.

  BDI mbetet parti më stabile në elektoratin shqiptarë edhe atë që nga gushti i vitit 2017 e deri në gusht 2018 ka besueshmëri prej 7 përqind.

  Në anketën e fundit partitë politike shqiptare si Aleanca dhe BESA kanë rënje drastike. Aleanca e Ziadin Selës ka rënje nga 5 përqind në 2 përqind që do të thotë më shumë se gjysma e elektoratit i kanë ikur.

  Ndërsa BESA e Bilall Kasamit është zhdukur fare nga 4 përqind në 1 përqind. BESA e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit mbeten të njetat me nga 1 përqind.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...