More

  Anketë nga IRI : BDI 7% , ASH 2% dhe BESA 1%

  Sipas anketës së fundit e realizuar nga ana e Institutit Ndërkombëtar Republikan (IRI) edhe njëherë ka nxjerrë BDI-në fituese absolute.

  Nëse zgjedhjet parlamentarembahen sot, BDI sërish fiton bindshëm karshi të gjithë partive politike shqiptare.

  BDI mbetet parti më stabile në elektoratin shqiptarë edhe atë që nga gushti i vitit 2017 e deri në gusht 2018 ka besueshmëri prej 7 përqind.

  Në anketën e fundit partitë politike shqiptare si Aleanca dhe BESA kanë rënje drastike. Aleanca e Ziadin Selës ka rënje nga 5 përqind në 2 përqind që do të thotë më shumë se gjysma e elektoratit i kanë ikur.

  Ndërsa BESA e Bilall Kasamit është zhdukur fare nga 4 përqind në 1 përqind. BESA e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit mbeten të njetat me nga 1 përqind.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...