More

  A po ulet Besa në prehër të Vmro-së

  Pas formimit të qeverisë mes LSDM-së, BDI-së dhe Aleancës për Shqiptarët, Lëvizja BESA u rreshtua në opozitë bashkë me VMRO-në dhe PDSH-në.

  Në një foto të shkrepur bashkë deputeti i VMRO-së, Ilija DImovski  dhe ai i BESËS, Afrim Gashi nga Brukseli siç duket japin sinjalin e parë të një bashkëpunimi opozitarë mes VMRO-së dhe BESË-s.

  Vlen të theksohet se BESA që nga formimi i qeverisë ishte në një vijë me VMRO-në, ajo nuk e votoi krye parlamentarin shqiptarë Talat Xhaferin, nuk e votoi as qeverinë reformatore të LSDM-së, nuk votoi as ministrat e as zv.ministrat e rinj.

  Njohësit e çështjeve politike në vend theksojnë se BESA ndoshta do të bojkotojë edhe seancën kur do të votohet gjuha shqipe, si gjuhë zyrtare në Maqedoni.

  Ndryshe BESA siç thuhet jo zyrtarisht deri tani do të ketë bashkëpunim me VMRO-në edhe për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në mesin e muajt tetor./TetovaSot/

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...