More

  A po ulet Besa në prehër të Vmro-së

  Pas formimit të qeverisë mes LSDM-së, BDI-së dhe Aleancës për Shqiptarët, Lëvizja BESA u rreshtua në opozitë bashkë me VMRO-në dhe PDSH-në.

  Në një foto të shkrepur bashkë deputeti i VMRO-së, Ilija DImovski  dhe ai i BESËS, Afrim Gashi nga Brukseli siç duket japin sinjalin e parë të një bashkëpunimi opozitarë mes VMRO-së dhe BESË-s.

  Vlen të theksohet se BESA që nga formimi i qeverisë ishte në një vijë me VMRO-në, ajo nuk e votoi krye parlamentarin shqiptarë Talat Xhaferin, nuk e votoi as qeverinë reformatore të LSDM-së, nuk votoi as ministrat e as zv.ministrat e rinj.

  Njohësit e çështjeve politike në vend theksojnë se BESA ndoshta do të bojkotojë edhe seancën kur do të votohet gjuha shqipe, si gjuhë zyrtare në Maqedoni.

  Ndryshe BESA siç thuhet jo zyrtarisht deri tani do të ketë bashkëpunim me VMRO-në edhe për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në mesin e muajt tetor./TetovaSot/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...