More

  30 vjetori i rënies së Dëshmorit Halil Latifi,komuna e Sarajit mbajti tibunë shkencore

  Me rastin e 30 vjetorit të rënies së Dëshmorit të Kombit Halil Latifi, sot në hapësirat e komunës së Sarajit u mbajt tryezë shkencore, ku morën pjesë familjarë, bashkëveprimtarë dhe profesor universitar të cilët kujtuan veprimtarinë dhe kontributin e jashtëzakonshëm të Halil Latifit për kauzën kombëtare.

  🎥Tryezën shkencore mund ta ndiqni në linkun më poshtë:
  https://fb.watch/or8jBgGgBd

  Gjithashtu me rastin e shënimit të 30 vjetorit sot nderuam bustin e Dëshmorit Kombëtar, si dhe u bë shpalosja e tabelës së rrugës në vendbanimin Gërçec, e cila sot mban emrin Halil Latifi. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0NJXuq2FnTVwJtVkgoZih89XCXRNgMhZaX8pmEw3a8JQRGnfep99YUUYrBZNJ8FXil&id=100053947097286&mibextid=Nif5oz

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads