More

  Zhvillimet në BDI, Ahmeti: Është një grip, le të përdorin aspirina!

  Në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) me qytetarët dhe bazën partiake, zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi është pyetur edhe për zhvillimet brenda për brenda BDI-së.

  Por, pyetjes së qytetarit të interesuar për këto zhvillime partiake I është përgjigjur vet lideri I BDI-së, Ali Ahmeti.

  “Unë që 20 vjet jam në hall me këto pune. Largojë këtë, vendose këtë. Kulture e një kombi është që kur emërohet një funksionar duhet të mbështetet, sepse mandate është katër vjet, pas katër viteve vjen ura e Siratit! Kjo që ndodh është një grip, le të përdorin aspirina, sepse nuk është e dobishme. Neve na duhet unitet, sepse asnjë punë nuk bëhet vetë. Duhet harmonizim dhe të bashkohemi për një front pro BE, ndaj unë jam përpjekur ti afroj partitë politike sepse jemi pak, ndaj nuk duhet dobësuar, por të bashkuar për Europë”, tha Ahmeti në përgjigjen e tij.(Indeks.mk)

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Këto janë policët shqiptarë të cilët gjetën dy vajzat e humbura

  Para disa orëve u gjetën janë gjetur 12-vjeçarja Anisa Ajro dhe 15-vjeçarja Melisa Kurtishi të zhdukura dy ditë më...

  Ende nuk janë gjetur vajzat nga Shkupi, Anisa dhe Melisa

  Anisa Ajro nga Shkupi, nxënëse 12-vjeçare në klasën e shtatë dhe Melisa Kurtishi 15 vjeçare nxënëse në klasën e...

  Sot mblidhet kryesia e BDI-së në Tetovë

  Sot me fillim në orën 13:00 në Tetovë, BDI ka caktuar mbledhje të kryesisë së re të partisë. Sipas informacioneve...

  Vjedhje në Matkë, autorët janë pranë kapjes nga policia

  Në orët e vona të natës së djeshme është kryer vjedhje në lokalin Kulla Hillside Haven, me këtë rast...
  WordPress Ads