More

  Vritet në Ukrainë gazetari i ‘New York Times’

  Vritet në Ukrainë gazetari i New York Times. Brent Renaud, një reporter amerikan për New York Times, u vra nga forcat ruse në Ukrainë. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook, shefi i policisë së rajonit, Andrei Nebitov.
  Në Twitter janë shpërndarë foto të dokumenteve të gazetarit të cilat duket se konfirmojnë fatin e tij.
  Brent Renaud (majtas) dhe vëllai i tij Craig Renaud janë regjisorë dokumentarë fitues të çmimit Peabody, producentë televizivë dhe programues filmash që jetojnë dhe punojnë në New York City dhe Little Rock, Arkansas.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads