More

  Vjen lajm i madh nga Grubi. Uniformat e policisë edhe në gjuhën shqipe

  Një lajm i madh ka ardhur sonte që shumë kohë shqiptarët e kanë pritur. Lajmi është se tani e tutje Uniformat e Policisë do të jenë edhe në gjuhën shqipe një pretim i BDI-së që tani është bërë realitet.
  Zv/kryeministri Grubi është i pari që ka dhënë lajmin për ndryshimin e Dekretit për uniformat dhe simbolet e tyre i cili parasheh përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare edhe në uniformat e shërbimeve policore në përputhje me ligjin.

  “Edhe një detyrë tjetër u përmbush sot!
  Gjuha shqipe edhe në uniformat e policisë!
  Në seancën e sotme të Qeverisë miratuam ndryshimin e Dekretit për uniformat dhe simbolet e tyre, i cili parasheh përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare edhe në uniformat e shërbimeve policore në përputhje me ligjin” ka shkruar Grubi

  Ndryshe BDI vazhdon të përmbush të gjitha premtimet e saja elektorale, ku çdo ditë po dëshmon fuqinë dhe bashkëveprimin e saj për të mirën e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut./TS/

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads