More

  Treni kalon pa sinjalistikë dhe pa traun mbrojtës, vazhdon të rrezikojë banorët e fshatrave të Sarajit (VIDEO)

  Pa sinjalistikë, pa ndriçim adekuat e pa traun mbrojtës vazhdon edhe sot të rrezikohen banorët nga kalimi i një Lokomotive në orët e mëngjesit.

  Kështu kalon treni përmes rrugës para fshatit Kondovë në Komunën e Sarajit, duke rrezikuar seriozisht sigurinë e pjesëmarrësve në komunikacion, që për çdo ditë kalojnë në këtë pjesë të rrugës që lidh fshatrat e Sarajit me Gjorçe Petrovin. Ky problem shqetëson prej kohësh banorët e kësaj ane, ndërsa në videon e siguruar nga Klan Maqedoni vërehet qartë situata reale në vendin e përmendur.

  Edhe mbrëmë ndriçimi shumë i dobët në njërën pjesë të rrugës e bën gati të pamundur ta shohësh trenin që kalon përmes, ndërsa jorrallëherë kjo ka qënë shkak edhe për aksidente me pasoja të rënda./KlanMacedonia/

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Avokati i Popullit: Shteti të jetë më i përkushtuar ndaj personave me nevoja të veçanta

  Zyra e Avokatit të Popullit në RMV me rastin e 3 Dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja...

  Shkup, regjistrohen 130 shkelje në trafik

  Ministria për Punë të Brendshme(MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 130 shkelje të rregullave të...

  Bekim Murati: Nëpërmes masave të ndryshme Agjencia për Punësim kujdeset për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

  Sot Drejtori Bekim Murati së bashku me z. Stefen Hudolin - Shef i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shkup...

  Keni kujdes, Shkupi nesër i bllokuar që nga mëngjesi

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nesër (2 dhjetor) SPB Shkup do të marrë masa për regjim të...
  WordPress Ads