More

  Tragjedia në prag të Ditës së pavarësisë në Maqedoni, babë e bir digjen në shtëpinë e tyre

  Dy persona nga Prilepi, babë e bir, kanë vdekur mbrëmë në zjarrin që ka shpërthyer në shtëpinë e tyre familjare në Prilep, përcjell TV21. Zjarri është raportuar tek autoritetet mbrëmë rreth orës 21:45. Njëri prej tyre është gjetur në dhomën e ditës dhe është djegur plotësisht, ndërsa tjetri është mbytur në korrikun e shtëpisë.

  Zjarri është shuar dhe është penguar që të përhapet në katin tjetër dhe në shtëpitë fqinje. Policia dhe prokurori themelor publik ishin në vendin e zjarrit. Bëhen hetimet për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit dhe tragjedisë. Në vendngjarje ka qenë edhe ekipi i Ndihmës së parë, që ka konfirmuar vdekjen e dy personave të Prilepit./tv21.tv

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads