More

  Tragjedi në Turqi, shpërthimi mori 28 viktima

  Të paktën 28 ​​të vdekur, numri i viktimave nga shpërthimi në minierë në Turqi po rritet.

  Ministri i Shëndetësisë i Turqisë tha se të paktën 28 ​​minatorë vdiqën në shpërthimin në minierën Bartin.

  “Po bëjmë gjithçka për të përmirësuar gjendjen e 11 pacientëve të shtruar”, tha Fahrettin Koca.

  Në shpërthimin në minierën e qymyrit në provincën Bartin, në veri të Turqisë, humbën jetën 28 ​​persona dhe dhjetëra mbetën të bllokuar nën tokë.

  Shpërthimi ndodhi 300 metra nga hyrja e minierës dje rreth orës 15:15, tha zyra e guvernatorit Bartin.

  Në momentin e shpërthimit, në minierë ndodheshin rreth 110 persona, pothuajse gjysma e tyre në një thellësi 300 ose 350 metra nën tokë.

  Në vendin e shpërthimit janë dërguar 149 persona, me pesë automjete dhe 31 autoambulanca./Derveni.mk

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Avokati i Popullit: Shteti të jetë më i përkushtuar ndaj personave me nevoja të veçanta

  Zyra e Avokatit të Popullit në RMV me rastin e 3 Dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja...

  Shkup, regjistrohen 130 shkelje në trafik

  Ministria për Punë të Brendshme(MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 130 shkelje të rregullave të...

  Bekim Murati: Nëpërmes masave të ndryshme Agjencia për Punësim kujdeset për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

  Sot Drejtori Bekim Murati së bashku me z. Stefen Hudolin - Shef i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shkup...

  Keni kujdes, Shkupi nesër i bllokuar që nga mëngjesi

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nesër (2 dhjetor) SPB Shkup do të marrë masa për regjim të...
  WordPress Ads