More

  Super Gjest I “Ballistëve” Dhe “Shvercerave”, Pasi Shtrinë Dorën E Pajtimit, Bashkë Dhuruan 10.000 Euro Për “Jetimët E Ballkanit”

  Ballistët” dhe “Shvercerat” sot në Prekazin legjendar të Adem Jasharit i dhanë fund “hasmërisë”, duke shtrirë dorën e pajtimit. E gjithë kjo u bë nën dirigjimin e dy hoxhallarëve të njohur nga Kosova, hoxhë Fatmir Latifit dhe Halil Kastratit, ndërsa prezent gjithsesi ishte edhe Bekim Jashari, nga familja e madhe Jasharaj, shkruan “infOSport.mk”.

  Pasi këto dy tifo grupe dhanë besën e pajtimit para treshes së nderuar, Latifi, Jashari dhe Kastrati, gjithë së bashku, ashtu siç e don tradita u ulën në një drekë të përbashkët nga e cila hoxha i nderuar Halil Kastrati dhe njëherit themelues i Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, tregoi edhe lajmin tjetër madhështor, që dy tifo grupet shqiptare nga Maqedonia, “Ballistët” dhe “Shvercerat”, dhurojnë një shumë në vlerë prej 10.000 euro për këtë shoqatë, që tashmë ndër vite po ndihmon nevojtarët në të gjitha trevat shqiptare, përfshirë edhe vendin tonë.

  Vërtetë super gjest ky i këtyre dy tifo grupeve, që përveç që janë kampion të vërtetë në tribuna, po tregojnë veten se janë kampion të mëdhenj edhe me zemër. Ju lumtë djema…/Infosport.mk

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads