More

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia, Onezmus Kiplimo, i cili e mbylli garën për 2 orë e 18 minuta e 19 sekonda.

  Pas tij u rendit atleti nga vendi jonë, Dario Ivanovski me kohën 2 orë e 23 minuta e 7 sekonda, duke lënë pas vetes, Nikolla Ilievskin që kompletoi podiumin. Në garën e femrave triumfoi Katrin Çerotiq, ndërsa Biljana Kirajiev përfundoi e dyta.

  Kjo ishte Maratona e parë që zhvillohet pas dy viteve pauzë për shkak pandemisë dhe e 18-ta që organizohet në Shkup. Në këtë event morën pjesë rreth 8500 garues nga 47 shtete të ndryshme të botës. /Derveni.mk

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Avokati i Popullit: Shteti të jetë më i përkushtuar ndaj personave me nevoja të veçanta

  Zyra e Avokatit të Popullit në RMV me rastin e 3 Dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja...

  Shkup, regjistrohen 130 shkelje në trafik

  Ministria për Punë të Brendshme(MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 130 shkelje të rregullave të...

  Bekim Murati: Nëpërmes masave të ndryshme Agjencia për Punësim kujdeset për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

  Sot Drejtori Bekim Murati së bashku me z. Stefen Hudolin - Shef i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shkup...

  Keni kujdes, Shkupi nesër i bllokuar që nga mëngjesi

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nesër (2 dhjetor) SPB Shkup do të marrë masa për regjim të...
  WordPress Ads