More

  Sot do të dihet se sa do rritet çmimi i energjisë elektrike

  Komisioni Rregullatori i Energjetikës po bën përllogaritjet përfundimtare se sa do të jetë rritja e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku.
  Është e sigurt vetëm se rritja do të jetë 10 deri mbi 10 përqind.

  Kompanitë energjetike kanë treguar kosto shumë të larta, por, sipas presidentit të ERC-së, nuk do të njihen të gjitha.

  Ekspertët pajtohen se rryma do të jetë më e shtrenjtë, sepse çmimi po rritet në tregun botëror, por është mirë që do të zhvlerësohet, pra do të jetë më e ulët se realja.
  Faturat familjare nga muaji i ardhshëm do të ndahen në 4 blloqe.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  “Tabanoc”, kapet ari në vlerë të 600 mijë eurove dhe para të padeklaruara

  Drejtoria doganore dje në vendkalimin kufitar Tabanoc ka sekuestruar 13.3 kilogramë ari në vlerë prej mbi 600.000 eurove dhe...

  Liqeni Treska mbetet në harresë

  “Me dekada të tëra, Liqeni Treska i cili ka qenë njëri nga vendet më atraktive në kryeqytet, vazhdon të...

  Indonezi, hapet ekspozita me reliktet e profetit Muhamed

  Në qytetin Tambun, në provincën Java Perëndimore të Indonezisë, është hapur një ekspozitë ku vizitorët mund të shohin reliktet...

  Matka destinacioni i preferuar për të huajt

  “Njerëzit në Maqedoninë e Veriut janë shumë mirkpritës” Lili nga Indonezia dhe Kevini nga Gjermania kishin vendosur të vizitojnë vendet...
  WordPress Ads