More

  SKANDAL/ Fakulteti i Mjeksisë në Shkup diskriminon studentët shqiptarë

  Fakulteti i Mjeksisë në Shkup, nuk ka vendosur kuotë për studentët shqiptarë që duan të regjistrohen në vitin e ri akademik 21/22, njofton derveni,info.

  Sipas Fakulteti të Mjeksisë në Shkup ka një vendim të Qeverisë se për shkak të fakultetit të Mjeksisë në Tetovë në gjuhën shqipe nuk kanë vendosur kuotë për shqiptarët.

  Vlen të theksohet se se në Kushtetutë neni 44 thot: Gjithkush ka të drejtën e arsimit dhe se të gjithë në kushte të barabarta duhet të ketë qasje në arsim./derveni,info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads