More

  “Shvercerat” dhe “Ballistët” do ta zgjasin dorën e pajtimit në Prekaz

  Do të merr fund sherri ndërmejt dy tifo grupeve shqiptare në Maqedoninë e Veriut, “Shvercerave” dhe “Ballistëve”. Sipas informacioneve jo zyrtare, të dyja grupet do të zgjasin dorën e pajtimit në Prekazin legjendar të Adem Jasharit këtë të diele. Iniciativën e pajtimit e kanë marrë dy hoxhallarët Halil Kastrati dhe Fatmir Latifaj me qëllim që të ndalohet përleshja ndërmjet dy tifo grupeve që viteve të fundit edhe nisi ti tejkalojë kufijtë. Kujtojmë së ndeshjen e fundit të luajtur ndërmjet Shkupit dhe Shkëndijës, takimi u ndërpre për shkak të incidenteve në ndodhura në Çair dhe skuadra kuqezi mori ndeshjen me rezultat zyrtarë në tavolinë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads