More

  Sali jep lajmin e shumëpritur: Rrisim rrogat në shëndetësi

  Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, tregoi ekskluzivisht sonte në TV21 se së shpejti do të merret vendimi për rritjen e rrogave në shëndetësi për disa grupe punonjësish. Ai tha se javën e ardhshme do të dalë me informata konkrete, por theksoi se rritja e rrogës do të hyjë në fuqi që me rrogën e muajit shkurt.

  “I përmirësojmë rrogat në shëndetësi për shumë grupe të cilat janë në marrëveshjen kolektive në shëndetësi. Kjo do të bëhet me ndryshimin e vlerës së koeficientit”, theksoi ministri Sali.

  Ai tha se për grupe të ndryshme ka rritje të ndryshme, duke filluar nga 3000 denarë bruto. Gjithashtu, varësisht nga rritja e pagës minimale, ai paralajmëroi se do të ketë tjetër rritje të pagave pas disa muajsh, përveç rritjes që e paralajmëroi për këtë muaj.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads