More

  RMV: Bilanci i 24 orëve për Kovid-19

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2.635 teste dhe janë regjistruar 277 raste të reja me COVID-19.
  • Shkup – 141
  • Prilep – 23
  • Manastir – 20
  • Kumanovë – 17
  • Kavadar – 14
  • Veles dhe Ohër – nga 9
  • Kërçovë dhe Strumicë – nga 7
  • Gostivar, Kriva Pallankë dhe Strugë – nga 4
  • Gjevgjeli – 3
  • Bogdanci, Koçan, Negotinë , Resnje dhe Tetovë – nga 2
  • Valandovë , Dibër, Kratovë, Krushevë dhe Shtip – nga 1
  Nga numri total i rasteve pozitive (277), janë regjistruar 44 riinfeksione.
  Nga numri i përgjithshëm i të vdekurve të regjistruar (14), në 12 persona janë regjistruar sëmundje shoqëruese, ndërsa 2 persona janë raportuar pa sëmundje shoqëruese.
  Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 humbje jete : 5 humbje jete nga Shkupi (60, 79, 80, 84 dhe 86 vjeç) dhe një humbje jete nga Kërçova (69), Negotina (68) dhe Strumica (80). Personat e raportuar kanë humbur jetën në spital.
  Sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë COVID-19 nga Termini im, janë raportuar edhe 6 humbje jete nga: Tetova (2), Velesi (1), Shkupi (1), Kumanova (1), Gostivari (1). Të vdekurit janë të moshës prej 41 deri në 90 vjeçare . Të vdekurit janë raportuar në periudhën prej 28.02.2022 deri më 03.03.2022. Nga personat e raportuar, 3 kanë humbur jetën në spital dhe 3 në shtëpi.
  132 pacientë të shëruar nga:
  • Kumanovë – 16
  • Prilep – 15
  • Manastir – 14
  • Ohër – 13
  • Shkup – 11
  • Veles – 10
  • Strugë – 8
  • Kavadar dhe Resnje – nga 6
  • Dibër dhe Demir Hisar – nga 5
  • Gjevgjeli – 4
  • Tetovë , Gostivar, Shtip dhe Negotinë – nga 3
  • Kërçovë – 2
  • Koçan, Radovish, Kriva Pallankë , Berovë dhe Pehçevë – nga 1
  Janë kryer 2635 teste përmes:
  ISHP-246, QSHP Shkup-98, QSHP Manastir-71, QSHP Prilep-43, QSHP Tetovë-5, QSHP Kumanovë-67, Klinika për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile-0, Mjekësi Ligjore-0, Spitali Laboratorik Kozle-0, UK Pulmologji me Alergologji -0, SPQ 8 Shtatori-0, Instituti i Mikrobiologjisë-78, Zhan Mitrev (Filipi i II-të)-49, Avicena -91, Biotek-108, Sistina-48, Laboratoria Laor-117, Sinlab-12, Remedika -9, Plodnost-10, Genea-11, Nikob Lab-200, VFV Medikal-62, Eli Medika Plus-20, Royal Medika-14, Spektra-MM-6, Rapid Lab-14, Zhan Mitrev Strumicë -13, Nova Lab Diagnostika-4, Ramus-11
  ISHP dhe IPSH (test i shpejtë)- gjithsej 1.228
  Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.920.186 testime të COVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 301.293, numri i të shëruarve është 289.978, numri i atyre që humbën jetën është 9.137, ndërsa numri i rasteve aktive është 2.178.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads