More

  Qytetarët nuk ndalen: Çdo ditë në orën 17:00, të shtunën do të marshojmë

  Rritja e çmimeve ka bërë bashkë qytetarët shqiptarë, të cilët njëzëri i kërkojnë qeverisë të ndërhyjë dhe të marrë masa. Prej pesë ditësh në vend janë zhvilluar protesta në qytete të ndryshme.

  Këtë të dielë qytetarët janë barë bashkë përballë Kryeministrisë, duke protestuar kundër rritjes së çmimeve. Edhe pse ishte ditë pushimi, sërish mijëra qytetarë vërshuan në shesh.

  Ndërkohë qytetarët janë shprehur se protesta do të vijojnë çdo ditë në orën 17:00, ndërsa të shtunën do të marshojnë.

  “Tashmë njerëzit janë ngritur. Çdo ditë të javës në orën 5 këtu. Të shtunën marshojmë. Ka ardhur momenti,” thanë aktivistët.

  Nuk kanë munguar edhe ironi ndaj politikanëve, duke i kujtuar atyre premtimet e bëra gjatë fushatave

  “A e doni naftën pa akcizë apo jo? Meqë këto premtime nuk janë mbajtur, a t’i këndojmë Braçes këngën e tij”, u shpreh një qytetar. /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads