More

  Qytetarët nuk ndalen: Çdo ditë në orën 17:00, të shtunën do të marshojmë

  Rritja e çmimeve ka bërë bashkë qytetarët shqiptarë, të cilët njëzëri i kërkojnë qeverisë të ndërhyjë dhe të marrë masa. Prej pesë ditësh në vend janë zhvilluar protesta në qytete të ndryshme.

  Këtë të dielë qytetarët janë barë bashkë përballë Kryeministrisë, duke protestuar kundër rritjes së çmimeve. Edhe pse ishte ditë pushimi, sërish mijëra qytetarë vërshuan në shesh.

  Ndërkohë qytetarët janë shprehur se protesta do të vijojnë çdo ditë në orën 17:00, ndërsa të shtunën do të marshojnë.

  “Tashmë njerëzit janë ngritur. Çdo ditë të javës në orën 5 këtu. Të shtunën marshojmë. Ka ardhur momenti,” thanë aktivistët.

  Nuk kanë munguar edhe ironi ndaj politikanëve, duke i kujtuar atyre premtimet e bëra gjatë fushatave

  “A e doni naftën pa akcizë apo jo? Meqë këto premtime nuk janë mbajtur, a t’i këndojmë Braçes këngën e tij”, u shpreh një qytetar. /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads