More

  Projektili i Enis Bardhit solli barazim kundër Italisë

  Në ndeshjen e katër të grupit C, Maqedonia e Veriut barazoi me Italinë 101, në ndeshjen e vlefshme për kualifikim për kampionatin evropian  “Euro 2024

  Në pjesën e parë të ndeshjes italianët dominuan në të gjitha aspektet e lojës së futbollit duke poseduar topin dhe duke krijuar pesë raste për të shënuar,  një goditje që u ndalë shtylla, por rrjeta e portës së Dimitrievskit mbeti e pa prekur.

  Në fillim të pjesës së dytë u zhbllokua rezultati me golin që e shënoi, ylli i Lacios, Çiro Immobile në minutën e 49. Për Immobile ishte ky goli i tretë kundër Maqedonisë së Veriut  pas atyre dy golave në vitin 2016 kur Italia në Shkup fitoi  2-3.

  Kapiteni i Maqedonisë Veriut Enis Bardhi në minutën e 81-të nga goditja e lirë, që është specialiteti i tij nga  distanca 20 metra me goditje precize tundi portën Donnarumas për rezultatin 1-1

  Stadiumi: Arena “Todor Proeski” në Shkup

   Arbitri I ndeshjes: Felix Zwayer  (Gjermani)

  Publiku: Mbi 20.000

  Maqedonia e Veriut  (4-2-3-1): Dimitrievski, Zajkov, Manev, Musliu (Serafimov), Alijoski, Ashkovski (Dimovski), Bardhi, Atanasov (Iljazovski), Elezi (Isnik Alimi), Elmaz, Miovski

  Selektor: Bllagoja Milevski

  Italia (4-3-3): Donnaruma. Dimarko (Biraghi), Bastoni, Mançini (Scalvini), Di Lorenzo, Tonali, Cristante, Barella, Zaccagni (Gnonto), Immobile, Politano (Zaniola)

  Selektor: Luciano Spaletti

  Në ndeshjen tjetër të Grupit C, Ukrania  dhe Anglia  barazuan  duke  luajtur 1-1. Tavbelën e kryeson Angkia me  10 pikë, para  Ukrainës që ka  7 pikë,  Italia dhe Maqedonia e Veriut  kanë nga 4 pikë, ndërsa Malta nuk ka asnjë pike fituar.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads