More

  Preu me sy mbyllur 166 feta kastravec në 30 sekonda, kuzhinieri thyen rekord

  Një kuzhinier kanadez i njohur për aftësitë e tij me thikë theu një rekord Guinness duke prerë 166 feta kastravec në 30 sekonda ndërsa mbante sytë e lidhur.

  Wallace Wong, një kuzhinier dhe bodybuilder i njohur si Chef Six Pack në TikTok, vuri në provë aftësitë e tij të prerjes gjatë një episodi të serialit televiziv italian të Rekordeve Botërore Guinness, Lo Shoë dei Record.

  Wong mbuloi sytë dhe preu disa rripa të gjatë kastraveci të përgjysmuar në 166 feta të holla në periudhën kohore prej 30 sekondash.

  Wong, i cili është shfaqur më parë në shfaqje televizive, duke përfshirë Fridge Wars, Top Chef Canada dhe Chopped Canada, tha se mbijetesa e një sulmi me kancer në moshën 17-vjeçare e frymëzoi atë për të kapërcyer mbipeshën dhe për të vendosur synime për karrierën e tij në bodybuilding dhe gatim.

  Unë gjithmonë them se kanceri ka qenë gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë,” tha Wong për Guinness World Records. “Kur keni përjetuar mendimin dhe ndjenjën e mungesës së të nesërmes, ju ndryshoni të gjithë mentalitetin tuaj.”

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads