More

  Pas mesnate u liruan çmimet e derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur që derivatet e naftës të lirohen pas mesnate. Sipas vendimit të KRRE-së, dizeli lirohet për 6,00 denarë për litër ndërsa benzina për 5,00 denarë, raporton SHENJA. Vaji Ekstra i Lehtë për Amvisëri lirohet për 5,50 denarë për litër.
  Nga data 17.03.2022 pas orës 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës janë këto:
  EUROSUPER BS 95 81,50 denarë për litër
  EUROSUPER BS-98 83,50 denarë për litër
  EURODIZEL 79 denarë për litër
  Vaji Ekstra i Lehtë 75.50 denarë për liter

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Taravari dhe Sela vizituan Sarajin

  Sonte në Saraj Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe ish-kryetari Ziadin Sela takuan strukturat e partisë të...

  Drejtori i ri i NP “Rrugë dhe Rrugica” inspektoi punët në teren

  Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska dhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Said Said, inspektuan fazën përfundimtare...

  Fondacioni “ALBIZ” ndërtoi kopshtin për fëmijë në Radushë

  Sot për herë të parë u ndërtua këndi i lojërave inkluziv për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën...

  Shqiptohen 164 gjoba në Shkup

  MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejë 164 gjoba për shkelje të...
  WordPress Ads