More

  “Para të përgjakura” – nga protesta për skandalin te Onkologjia në Shkup

  Shkup, 11 shtator – Ka filluar protesta para qeverisë në Shkup për rastin e skandalit që dyshohet se ka përfshirë Klinikën e Onkologjisë dhe një pjesë të stafit të saj, për shitje në treg të zi të ilaçeve për pacientët me kancer.

  Dyshimet, për të cilat po heton Prokuroria, filluan pas shkrimeve në media se pacientëve me kancer, iu jepej gjysmë terapi apo vetëm solucion fiziologjik në vend të asaj të duhurës. Nga ana tjetër, siç thuhet, terapitë origjinale janë shitur në tregun e zi, kryesisht në Kosovë.

  Protesta është e dyta me radhë, pas asaj të para një javë që filloi para qeverisë dhe përfundoi tek objekti i prokurorisë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads