More

  “Nuk është një detyrë e lehtë”/ Bujar Osmani në Hungari, takohet me homologun e tij

  Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot ka realizuar vizitë në Hungari ku është takuar me homologune tij Peter Sijarto, përcjell TV21. Osmani takimin e ka realizuar në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së.

  “Sot, përveç OKB-së ekziston vetëm një organizatë ku ekziston një mundësi domethënëse për dialog midis Lindjes dhe Perëndimit. Kjo është OSBE, ku përfaqësohen edhe Rusia, edhe vendet perëndimore. Edhe nëse ky kanal komunikimi ndërpritet dhe OSBE-ja nuk mund të përmbushë misionin e saj, ne jemi një hap më larg nga paqja, ku paqja është zgjidhja e vetme për të shpëtuar jetë. Miku dhe kolegu im i mirë i vjetër, Bujar Osmani, është kryesues i rregullt i OSBE-së si ministër i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut. Nuk është një detyrë e lehtë, por ne po përpiqemi t’ju ndihmojmë që ta zgjidhni atë”, ka shkruar Sijarto në rrjetet sociale./tv21.tv

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads