More

  Nga mesnata do të ketë çmime të reja të derivateve të naftës

  Sipas vendimit të fundit të Komisionit Rregullator për Energjetikë, i miratuar sot, dizeli do të shitet për 2 denarë për litër më lirë. Vaji ekstra i lehtë për amvisëri lirohet për 2,5 denarë për litër, transmeton Portalb.mk.

  Nga mesnata, derivatet do të shiten me çmimet më të larta të përcaktuara në vijim.

  – Benzina EUROSUPER BS – 95 – 84,5 denarë/litër
  – Benzina EUROSUPER BS – 98 – 87 denarë/litër
  – Dizeli– EURODIESEL BS (D-E V) – 90 denarë/litër
  – Vaji ekstra i lehtë 1 (EL-1) = 86,5 den/litër
  – Mazuti M-1 NS =- 50.391 denarë/kilogram

  Disa shitës të derivateve, sipas vendimit të KRRE-së, mund t’i shesin derivatet me çmim më të ulët.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...
  WordPress Ads