More

  Nga e hëna nis faza e pestë e dezinsektimit

  Qyteti i Shkupit njofton se nga data 11 deri më 15 shtator 2023 do të kryhet dezinsektimit tokësor (faza e pestë) kundër mushkonjave në zonën e qytetit të Shkupit.

  Spërkatja nga toka do të bëhet në periudhën nga ora 22:00 deri në orën 03:00 pas mesnate. Nëse kushtet atmosferike nuk lejojnë që të bëhet dezinsektimi, do të spërkatet ditën e parë në vijim kur kushtet atmosferike do të jenë të favorshme, njofton Qyteti i Shkupit.

  NGA INTERNETI

  LEXO EDHE:

  Back to top 

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads