More

  Neziri: Artan Grubi performon dhe duket si kryeministër

  Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus ka deklaruar se kjo përbërje qeveritare është përbërja më e mirë që ka pasur ndonjëherë Bashkimi Demokratik për Integrim, raporton indeks.mk

  Duke folur për pakënaqësitë brenda partiake, Neziri ka thënë se çështja për të cilën kanë ngritur pakënaqësi “grupi”, nuk është në interes publik dhe se debat publik mund të ngrihet në momentin kur ekzekutivi nuk realizon programin ose platformën e caktuar.

  Duke folur për zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi, Neziri ka thënë se ai për momentin është duke performuar në mënyrë të shkëlqyeshme dhe se në të shumtën e rasteve duket edhe si kryeministër i vendit.

  “Me zotin Grubi kam pasur debate të shumta, kam pasur edhe mos pajtime, por për momentin është duke performuar mirë”, deklaroi mes tjerash Neziri.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Avokati i Popullit: Shteti të jetë më i përkushtuar ndaj personave me nevoja të veçanta

  Zyra e Avokatit të Popullit në RMV me rastin e 3 Dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja...

  Shkup, regjistrohen 130 shkelje në trafik

  Ministria për Punë të Brendshme(MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 130 shkelje të rregullave të...

  Bekim Murati: Nëpërmes masave të ndryshme Agjencia për Punësim kujdeset për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

  Sot Drejtori Bekim Murati së bashku me z. Stefen Hudolin - Shef i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shkup...

  Keni kujdes, Shkupi nesër i bllokuar që nga mëngjesi

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nesër (2 dhjetor) SPB Shkup do të marrë masa për regjim të...
  WordPress Ads