More

  Nesër premiera e shfaqes “Krokodili” në Teatrin shqiptar për fëmijë dhe të rinj – Shkup

  Në Teatrin shqiptar për fëmijë dhe të rinj – Shkup, nesër do të shfaqet Premiera e shfaqjes për të rinj “Krokodili” nga Tom Basden.

  Nesër premiera e shfaqes

  Shkup, 1 qershor 2023 (MIA) – Në Teatrin shqiptar për fëmijë dhe të rinj – Shkup, nesër do të shfaqet Premiera e shfaqjes për të rinj “Krokodili” nga Tom Basden.

  Shfaqja është e bazuar mbi tregimin e shkurtër të Fjodor Dostojevskit, në regji të Agon Myftari. Kjo është një vepër satirike në të cilën me shumë mjeshtëri shfaqen të gjitha vetitë negative të shoqërisë.

  Në këtë dramë kemi personazhin kryesor Ivan, një aktor i ri, i cili pavarësisht të gjitha ngritjeve dhe rënieve, nëpër të cilat ai kalon, nuk heq dorë nga ëndërra e tij, nga besimi që e ndjek pandërprerë se një ditë ai do të arrijë majat e suksesit në profesionin e tij dhe përmes skenës teatrore do të ndryshojë botën.

  Rolet i luajnë: Eldin Shiroki, Flakron Aliu, Melika Kastrati dhe Mumin Abdullahi. bsh/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads