More

  Nesër në Shkup, koncerti i madh “Peace Festival” për përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit

  Nesër në Shkup, koncerti i madh “Peace Festival” për përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit.

  Koncerti do të mbahet në kuadër të “Peace Festival” që organizohet me rastin e shënimit të 21 vjetorit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, derisa pritet që të mbahet në sheshin Skenderbeu në Shkup.

  “Peace Festival”mbahet për herë të parë në Shkup dhe planifikohet që të bëhet tradicional çdo vit.

  Ndryshe, në kuadër të shënimit të 21 vjetorit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit mbahet edhe Shkolla për Liderë të rinjë “Peace Forum Dialogue”.

  Qëllimi i Shkollës për Liderë të rinj është përvetësimi i njohurive të reja dhe përsosja e aftësive drejtuese për mundësi dhe kontribut për të ardhmen, në zhvillimin pozitiv të shoqërisë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads