More

  Nënshkruhet marrëveshja, autobusët privatë rikthehen në rrugët e Shkupit

  Autobusët privatë do kthehen në rrugët e Shkupit, njoftuan nga Ndërmarrja e Transportit Publik. Drejtori i Ndërmarjes Shkup, Kërste Petrevski, ka nënshkruar kontratë me transportuesit dhe prej sot në rrugë do të qarkullojnë 105 autobusë.

  Transportuesit privatë do të shërbejnë në 17 linja me 105 autobusë modernë që plotësojnë standardet mjedisore sipas thirrjen publike, thonë nga ndërmarrja.

  Ky zhvillim pritet ti jap fund gjendjes së rënduar në transportin punblik të krijuar muajve të fundit pas ndalimit të qarkullimit të transportuesve privatë, të cilët janë ankuar se Ndërmarrja ju ka borxhe. Këto probleme janë tejkaluar së fundi ndërsa Qyteti i Shkupit më në fund arriti që të shpallë me sukses konkures për linjat e reja, në të cilat do të qarkullojnë autobusët privatë. /SHENJA/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Drejtor i ri i Spitalit Psikiatrik në Shkup emërohet Muhsin Arifi

  Drejtor i ri i Spitalit Psikiatrik në Shkup është emëruar Muhsin Arifi, njofton derveni.mk. ”Të dashur miq,kolegë,bashkëpunëtor... Jam i nderuar të...

  Alternativa : Çfarë feston BDI-ja?

  Ali Ahmeti dhe partia e tij sot po kremtojnë 21 vjet funksionimi si parti politike, prej të cilave 20...

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetik publikoi çmimet e reja të derivateve të naftës që do të hyjnë në fuqi nga...

  Ndërpritet komunikacioni hekurudhor në Maqedoni, punëtorët kërkojnë pagat e muajt prill

  Qarkullimi hekurudhor i udhëtarëve dhe mallrave në vend është ndërprerë që nga mëngjesi i sotëm pasi punonjësit e mirëmbajtjes...
  WordPress Ads