More

  Në Shkup sanksionohen 194 shoferë, 16 prej tyre nuk posedonin patent shofer

  Ministria e Punëve të Brendshme ka vijuar dje (21.09.2022) me kontrolle të intensifikuara të veprimit në zonën e qarkullimit rrugor.

  Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 194 gjoba, nga të cilat 20 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 16 masa për drejtim automjeti pa patentë shofer, tri sanksione për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit.

  Janë vendosur poashtu 10 gjoba për automjetet e paregjistruara, tre sanksione për shofer fillestar, 10 sanksione për përdorimin e celularit, pesë gjoba për kalimin e sinjalit të mbyllur dhe sanksione të ngjajshme.

  “Vazhdojnë kontrollet e forcuara të veprimit. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, njofton MPB.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads