More

  Ndodh në Britani! Një vajzë u martua me një qilim

  Becky Cox është një vajzë angleze me historinë më të çuditshme të dashurisë në histori, ajo theu të gjitha barrierat dhe i anashkaloi ato dhe një histori dashurie u shfaq mes saj dhe tapetit të saj, e cila përfundoi në martesë pas një lidhjeje dashurie që zgjati më shumë se një vit që bleu atë tapetin që hyri në histori!

  Historia e dashurisë mes 26-vjeçares Becky Cox me qilimin e saj dhe varjen e saj nisi, një vit para procesit të martesës që ndodhi mes disa prej miqve të saj, të cilët vunë re që në fillim lidhjen e saj me qilimin në një farë mënyre që i bëri të gjithë të mrekulloheshin, transmeton rtv21.tv.

  Sipas asaj që raportoi gazeta spanjolle “The Sun”, vajza që punon në një lokal në Mançester pak ditë më parë përfundoi procesin e martesës, pas këshillave të miqve të saj për domosdoshmërinë e martesës dhe veshi fustanin e bardhë tradicional të nusëris , dhe në prani të miqve të saj ajo i tha “po” qilimit./21Media

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zv/ministri Rexhepi: Sot në Gostivar prezentuam listën preliminare për ndarjen e 70 banesave në ndërtesën sociale

  Sot në qytetin e Gostivarit prezentuam listën preliminare për ndarjen e 70 banesave në ndërtesën sociale. Komisioni në ditët në...

  UNT prezanton drejtimet deficitare para nxënësve të gjimnazit në Saraj

  SI VENDOSIN MATURANTËT PËR DREJTIMIN E STUDIMEVE?! Meqenëse është edhe pragu i fundit të vitit shkollor, maturantëve i’u është afruar...

  ASH shpalli konkursin për kryetarë të degëve

  Aleanca për Shqiptarët prej sot ka shpallur konkursin për zgjedhjen e kryetarëve të degëve në disa komuna të vendit. Të...

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim, me të...