More

  Mexhiti: Tre fakultete të reja i shtohen Universitetit Nënë Tereza në Shkup

  Sot, në Kuvend votuam propozim ligjin për ndyshimin dhe plotësimin e ligjit për themelimin e Universitetit Nënë Tereza, ka njoftuar deputeti i BDI-se, Izet Mexhiti permes nje postimi ne Facebook. “Këtij tempulli të diturisë i mundësohet edhe hapja e tre fakulteteve të reja, gjegjësisht: Fakukteti Ekonomik, Fakukteti Juridik dhe Fakulteti i Shkencave Humane”, ka shkruar Mexhiti.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads