More

  Me kamping bjeshkatarët hapin sezonin turistik në Matkë

  Klubi Malor “Gryka e Dervenit” më 28 dhe 29 Maj 2022, organizon kampingun e pestë me radhë me rastin e jubileut 5 vjeçar të themelimit të klubit. Kjo ngjarje njëherit shënon edhe fillimin e sezonit turistik dhe të aktiviteteve në natyrë në Kanjonin e Matkës.


  Organizimi i këtij eventi tashmë tradicional është e vetmi i këtij lloji që organizohet në Shkup dhe në të cilin pritet të marrin pjesë adhurues të natyrës dhe maleve nga i gjith rajoni i Ballkanit. Aktiviteti zgjat dy ditë dhe përmban shumë aktivitete në natyrë duke përfshi kamping, ecje (hiking) BBQ party dhe argëtim me muzikë live përreth zjarrit të kampit (camp fire).

  Gjithashtu në ditën e parë do të prezentohen bukuritë natyrore dhe potencijalet e rajonit të Grykës së Dervenit dhe rajonit të Komunës së Sarajit. Ditën e dytë me 29 maj organizohet ecje bjeshkatare deri mbi kreshtat e Matkës nga ku mund të shijohen pamjet mahnitëse të kanjonit.
  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Drejtori ShA MEPSO Orhan Murtezani mer pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të ENTSO-E

  Drejtori Gjeneral i ShA MEPSO z. Orhan Murtezani merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të ENTSO-E, si anëtar zyrtar. Në...

  Shtrenjtimi i rrymës, Bislimovski: Çmimi i ri nuk dëmton amvisëritë e vogla

  Kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetikë Marko Bislimoski edhe sot foli për çmimet e reja të energjisë elektrike. Ai...

  Bekteshi: Kufizime nuk do ketë, na pret një dimër i vështirë

  Kufizime të energjisë elektrike nuk do të ketë, por do të jetë një dimër i vështirë jo vetëm për...

  Seancë për interpelancën ndaj kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi

  Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet të mbahet seanca plenare e 77-të me pikën e...
  WordPress Ads